MALUJĘ BO LUBIĘ malarski debiut Zuzanny TRZNADEL GURAN w galerii „POD SZPAKIEM”

  Malarstwo interesowało mnie od zawsze. Ciekawiła mnie jednak nie tylko warstwa estetyczna czy historyczna podziwianych dzieł , ale także techniczne aspekty jej powstawania.

Od niedawna jestem szczęśliwą emerytką i mam więcej czasu na to, aby zająć się także samym malowaniem. Pozwala mi ono znaleźć się w innym wymiarze codzienności. Każde muśnięcie pędzlem, zabawa kolorami, odkrywanie i tworzenie oczekiwanych kolorów, to niekończący się eksperyment i niesamowita przyjemność. Pomimo, że akwarela jest uznawana za technikę trudną, świadomie wybrałam ją na początek mojej artystycznej przygody. Pozwala mi bowiem na malowanie w przerwach między innymi zajęciami. Wtedy , gdy nic mnie nie rozprasza i jest ku temu najbardziej odpowiednia chwila.

Moją drugą pasją jest ogród, który również wymaga sporo uwagi i zainteresowania. Pociąga mnie w nim bogactwo kolorów i nieskończone możliwości tworzenia kompozycji z kwiatów i ozdobnych krzewów. To realizacja mojej wielkiej pasji oraz źródło wielu inspiracji, z których korzystam w malarstwie. Prezentowane na wystawie prace są różnorodne zarówno pod względem użytych technik jak i tematycznie. Jestem obecnie na etapie testowania materiałów i eksperymentowania z różnymi technikami malarskimi. Mierzę się z wyzwaniami, szukając swojej drogi i sposobu malowania, który uznam za swój. Motywuje mnie to do kolejnych prób.

 

 

 

 

 

Moja pierwsza w życiu wystawa jest podsumowaniem pewnego etapu dotychczasowej twórczości. Zapraszam do odwiedzenia wystawy w Galerii Pod Szpakiem w Przemyślu oraz na stronę na FB, gdzie prezentowany jest przegląd moich prac.

Zuzanna TRZNADEL GURAN